Sulge

Erle Veber ♀

Televisioon


Bibliograafia

Isiku osalusel tehtud audiovisuaal teosed (13)

 • Meie Aja Kunst: Marge Monko. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2013. Näita seoseid
  Pikkus: 28:40
  Autor: Maria Arusoo; Režissöör: Erle Veber
  Kuidas kanda punast? Kas see küsimus käib riiete või meelelaadi kohta? Mis on naiste ja töö suhetes muutunud viimase 100 aasta jooksul? Kui pikk on tööpäev, kas 8, 10 või 12 tundi? Vastustele aitab lähemale jõuda Marge Monko, keda MAK jälgis Tartu Kunstimuuseumis näitust ette valmistamas ja hiljem oma seitsme aasta teoseid kokku pakkimas, et sõita eelolevaks aastaks Genti kunstnikuresidentuuri.
 • Meie Aja Kunst: Merike Estna. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2013. Näita seoseid
  Pikkus: 28:39 Täpne kuupäev: 4. dets 2013
  Autor: Maria Arusoo; Režissöör: Erle Veber
  Kas maalikunsti on võimalik mõista ka kuidagi teisiti, kui seinal rippuvat raamitud lõuendit? Mis juhtub, kui maal ribadeks lõigata või hoopis raamatuks köita? Või kuidas näeb välja kaasaegne kunst kaasaegses koolikeskkonnas? Milliseid küsimusi esitab endale ja oma tööle kaasaegne maalikunstnik? MAK käis külas Merike Estnal, kes avas meile oma ateljee uksed ja lõikas eest Viljandi gümnaasiumi aknad, et oma kunst koolimajja sisse tõsta.
 • Meie Aja Kunst: Mark Raidpere. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2013. Näita seoseid
  Pikkus: 28:36 Täpne kuupäev: 11. dets 2013
  Autor: Maria Arusoo; Toimetaja: Erle Veber
  Kas me märkame, mis toimub meie ümber linnas? Kes istuvad pargipinkidel ja äärekividel? Mark Raidpere märkab ja suudab eriti võluvalt portreteerida keskkondi ning inimesi enda ümber. MAKil oli võimalus olla koos Margiga Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis tema isiknäituse installeerimise ja selle piduliku avamise juures. Saates kuuleme kunstniku, kuraatorite ja Margi lähedaste tähelepanekuid kunstist ning elust.
 • Meie Aja Kunst: Flo Kasearu. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2013. Näita seoseid
  Pikkus: 28:26 Täpne kuupäev: 18. dets 2013
  Autor: Maria Arusoo; Toimetaja: Erle Veber
  Kui teile tagastatakse maja Pelgulinnas, siis mida te sellega peale hakkaksite? Koliks ise kõige päikselisemasse tuppa ja rendiks ülejäänud korterid välja? Müüksite krundi maha? Või avaksite hoopis majamuuseumi? Just seda viimast tegi noor kunstnik Flo Kasearu. MAK käis Flol külas ajal, mil ta valmistas ette oma esimest lavadebüüti Kanuti Gildi Saalis. Rääkisime sellest, miks ja kuidas tekkis Flo Kasearu Majamuuseum ning hirmudest, mis saadavad kinnisvaraomanikke.
 • Meie Aja Kunst: Denes Farkas. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2014. Näita seoseid
  Pikkus: 28:02 Täpne kuupäev: 8. jaan 2014
  Autor: Maria Arusoo; Toimetaja: Erle Veber
  MAK järgnes Dénesile tema Tallinnas Ars-i majas asuvast stuudiost Rahvusvahelisele Veneetsia Kunstibiennaalile. Jalutati hilissügisestes parkides ja külastati ka rahvuspaviljone ajaloolistes palazzodes, teemaks ikka kaasaegne kunst. Farkase näituselt Eesti paviljonis sai kokku pakitud kuue tonni jagu eksponaate, mis saadeti Eesti poole teele, et seda Kumus kodupublikule näidata. Seniks aga ekraanidel Dénes Farkas oma paberist volditud maailmaga.
 • Meie Aja Kunst: Edith Karlson. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2014. Näita seoseid
  Pikkus: 28:35 Täpne kuupäev: 8. jaan 2014
  Autor: Maria Arusoo; Toimetaja: Erle Veber
  Kas skulptuur peaks olema alati savist, pronksist või mõnest muust jäävast materjalist? Mis juhtub kui teha üleelusuurused skulptuurid paberist ja jätta need õue? Või - mis juhtub kui teha need betoonist ja nii palju, et ei teagi, kuhu nad panna peale näituse lõppu? Mida mõtleb üks kaasaegne skulptor, kui teeb oma ateljees puulehtedest lühtreid või lammutab galeriis põrandat, kus on eksponeeritud portselanist pardid? MAK proovis sellele jälile saada käies külas Edith Karlsonil.
 • Meie Aja Kunst: Tõnis Saadoja. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2014. Näita seoseid
  Pikkus: 28:07 Täpne kuupäev: 22. jaan 2014
  Autor: Maria Arusoo; Režissöör: Erle Veber
  Vaatame fotorealismi viljeleva maalikunstniku Tõnis Saadoja ateljeesse. Kuidas valib kunstnik fotod? Miks maalida fotot? Milliseid lugusid jutustab kaasaegne maalikunst ja mis meetoditega see valmib? Sellest ja paljust muust rääkis meile kunstnik Tõnis Saadoja, kes lasi MAKil jälgida, kuidas valmib üks maal - kõige esimestest pliiatsijoonistustest kuni viimase pintslitõmbeni.
 • Meie Aja Kunst: Visible Solutions OÜ. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2014. Näita seoseid
  Pikkus: 28:44 Täpne kuupäev: 29. jaan 2014
  Autor: Maria Arusoo; Toimetaja: Erle Veber
  Miks käsitletakse kunstitegemist väljapool majandussüsteemi? Kas üks kunstnikerühmitus saab edukalt eksisteerida firmana? Milline näeb välja teos, mis koosneb vaid iseenda väärtusest? Mida üldse oodatakse praeguses ühiskonnas ühelt kaasaegselt kunstnikult? MAK jälgis, kuidas kolmest andekast kunstnikust koosnev Visible Solutions OÜ tegi supermarketis oma „tooteesitlus performancit“ ja ehitas üles teost, mis koosneb ainult iseenda väärtusest. Kõige selle kõrval kuulsime väga palju huvitavaid mõtteid majandusteooriast kuni bänditegemiseni välja.
 • Meie Aja Kunst: Jaanus Samma. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2014. Näita seoseid
  Pikkus: 28:19 Täpne kuupäev: 19. veeb 2014
  Režissöör: Maria Arusoo; Toimetaja: Erle Veber
  Pargid, basseinid, kuulipildujad ja lühtrid: millist sõnumit need kannavad Jaanus Samma pingestatud galeriikeskkonnas? Kes varem on kudunud tänavakritseldusi kampsunimustritesse? Milliseid küsimusi ja ettepanekuid esitab Jaanus Samma kunstilooming ning missuguseid väljendusvahendeid ta selleks kasutab? MAK jalutas Jaanus Sammaga tema loomingus käsitletavail Tallinna tänavail ja käis Tartu Kunstimuuseumis vaatamas ühe teose installeerimisprotsessi. Saates tuleb jutuks kunstniku doktoritöö uurimus ja väärtused, mida Samma peab oluliseks elus ning kunstis.
 • Meie Aja Kunst: Erki Kasemets. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2014. Näita seoseid
  Pikkus: 28:52 Täpne kuupäev: 26. veeb 2014
  Autor: Maria Arusoo; Toimetaja: Erle Veber
  Kuidas salvestada mööduvat aega meie ümber - aastaid, kuid, nädalaid ja isegi päevi? Erki Kasemets on viimased 25 aastat iga päev õmmelnud ühe nööbi oma ülikonna hõlmadele, värvinud ühe piimapaki ja kõige selle kõrvalt teinud veel Polügon teatrit ning mitmeid teisi kunstiprojekte. MAK käis vaatamas, kuidas Erki 25 aasta looming oli üleval Kunstihoone valgetes saalides ja aasta hiljem külastasime teda Kloogal, kus ta järjepidevalt oma maailmu loob.
 • Meie Aja Kunst: Paul Kuimet. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2014. Näita seoseid
  Pikkus: 28:32 Täpne kuupäev: 12. märts 2014
  Autor: Maria Arusoo; Toimetaja: Erle Veber
  Kuidas muutub me ümber ühiskond ja linnamaastik ning mida kunstnik selles näeb? Mis vaade avaneb linnalähedastel põldudel või suurte ristmike ümbruses? Kuidas eksponeerida visuaalse üleküllastuse ajastul fotot? Kunstnik Paul Kuimet mõtleb nii nendele kui ka paljudele muudele küsimustele nii oma fotoinstallatsioonides kui ka raamatuformaadis. MAK käis vaatamas, kuidas laboris monumentaalmaali kujutised fotopaberile ilmuvad. Hiljem nägime Paul Kuimetit neid samu pilte Kumu graafikakabineti seintele installeerimas ja ajasime juttu Lugemiku raamatupoes Pauli ning ta kolleegidega.
 • Meie Aja Kunst: Kris Lemsalu. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2014. Näita seoseid
  Täpne kuupäev: 19. märts 2014
  Autor: Maria Arusoo; Režissöör: Erle Veber
  Glasuuritud pinnad ja loomanahad, betooni täisvalatud lastevann ning kaks kotti mulda galeriipõrandal. Need on märksõnad, mis juhatavad meid Berliinis ja Viinis resideeruva eesti kunstniku Kris Lemsalu jälgedele. MAK käis Lemsalu stuudios vaatamas, kuidas valmisid keraamilised vormid raadiost ja mudelraudteest, kuidas ta 600-kraadises ahjus kampsunist tekstiili välja põletas ning mismoodi käis ettevalmistus näituseks.
 • Pärand. Anu Raud. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2021. Näita seoseid
  Pikkus: 01:14:33 Täpne kuupäev: 21. veeb 2021
  Toimetaja: Erik Norkroos; Režissöör: Erle Veber
  Kunstnik Anu Raud mõtiskleb inimese juurtest ja latvadest, unistustest ning vajadusest midagi endast maha jätta, hävimatutest väärtustest ja väikeste asjade võlust. Tootja Umberto & Ko. Režissöör Erle Veber, produtsent Erik Norkroos.