Sulge

Tarmo Tiisler ♂

Ajakirjanik


Bibliograafia

Isiku osalusel tehtud audiovisuaal teosed (8)

 • Kultuuri maja: Tallinna lähiümbrus. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2004. Näita seoseid
  Pikkus: 46:25 Täpne kuupäev: 24. juuli 2004
  Autor: Ott Sandrak; Autor: Tarmo Tiisler
  Tarmo Tiisler ja Ott Sandrak liiguvad Tallinna lähiümbruses. Saha kabel. Müüdid. Tuhala. Nõiakaev. Ülo Õuna skulptuurid. Ekskursioonid. Räägib Ants Talioja.
 • DELTA. Külaline: Leonhard Lapin. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2018. Näita seoseid
  Pikkus: 19:29 Täpne kuupäev: 25. aprill 2018
  Autor: Tarmo Tiisler
  Manfred Vainokivi filmist "Elagu skandaalid ja kollased sandaalid" vestlevad Leonhard Lapin ja Tarmo Tiisler.
 • DELTA. Homme on Tallinna Kunstihoones suur pidu "Kes kardab kaasaegset kunsti?". Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2020. Näita seoseid
  Pikkus: 13:49 Täpne kuupäev: 21. jaan 2020
  Autor: Tarmo Tiisler
  "Kes kardab kaasaegset kunsti!?" kutsub tutvuma rahvusvahelise grupinäitusega "Sõna mõjutus: puue, suhtlus, katkestus". Kohal on Kunstihoone kuraatorid ja giidid ning koos püütakse leida vastused kõikidele kunsti puudutavatele küsimustele. Stuudiosse tuleb Tallinna Kunstihoone juht Taaniel Raudsepp, kes kinnitab, et kaasaegset kunsti pole vaja karta.
 • DELTA. Eesti Kunstiakadeemia uus rektor Mart Kalm. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2020. Näita seoseid
  Pikkus: 38:14 Täpne kuupäev: 3. veeb 2020
  Autor: Tarmo Tiisler
  Stuudios on akadeemik Mart Kalm, kes eelmisel nädalal (30. jaanuaril) valiti esimeses hääletusvoorus taas Eesti Kunstiakadeemia rektoriks. Valimiskogu 70-st liikmest hääletas 58 isikut, Kalm pälvis 50 häält. Eesti Vabariigi president inaugureerib professor Mart Kalmu ametisse tänavu 6. aprillil ja tema valitsemisaeg kestab viis aastat. Eesti Kunstiakadeemias on võimalik õppida ligi kolmekümnel õppekaval. Milline on kõrgkooli positsioon täna Eesti ühiskonnas ja kuhu liigutakse maailma kunstielu foonil?
 • DELTA. Külaline on SA Virumaa Muuseumid juht Viljar Vissel. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2020. Näita seoseid
  Pikkus: 29:50 Täpne kuupäev: 5. nov 2020
  Autor: Tarmo Tiisler
  Palmse mõisas toimus rahvusvaheline veebikonverents "Aleksander von der Pahlen 200", mis on veel mõnda aega järelvaadatav. Kellega on tegu ja kuidas vabahärra von der Pahlen on mõjutanud Eesti kultuurilugu? Külaline on SA Virumaa Muuseumid juht Viljar Vissel.
 • DELTA. Eduard Vilde muuseumis avati näitus "Linda Vilde muuseum". Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2021. Näita seoseid
  Pikkus: 32:54 Täpne kuupäev: 20. jaan 2021
  Autor: Tarmo Tiisler
  Eduard Vilde muuseumis avati eile näitus "Linda Vilde muuseum", mis on pühendatud Linda Vilde tegevusele ajakirjaniku, ühiskonnategelase ja tõlkijana. Linda Jürmann oli Eduard Vilde abikaasa. Alates nende tutvumisest 1904. aastal jagasid nad ühiseid väärtushinnanguid, üheskoos põgeneti poliitiliste põhjustel Eestist (maapaos oldi 11 aastat), üheskoos siia ka naasti. "Linda Vilde oli oma aja kommete ja traditsioonide taustal uuendusmeelne inimene," on näituse kaassõnas öelnud kunstnik Liina Siib, kes rohkem kui aasta kestnud ettevalmistustega on näitusele toonud mitmeid ootamatuid teemasid, näiteks noore Linda Jürmanni unistused. Näituse kaudu loodetakse publikule anda suuremat pilti ka Eduard Vildest, kelle sünnist möödus mullu 140 aastat. Liina Siib on saatekülaline.
 • DELTA. Saatekülaline on Eesti Kunstimuuseumi juht Sirje Helme. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2021. Näita seoseid
  Pikkus: 25:40 Täpne kuupäev: 9. märts 2021
  Autor: Tarmo Tiisler
  Eelmisel nädalal tegid kultuurivaldkonnad - muusika, kunsti, etenduskunstide, muuseumite, rahvakultuuri, kirjanduse, filmi ja kino – vabariigi valitsusele ühise ettepaneku pandeemiakriisist väljumiseks. Pöördumine, millele kirjutas alla üle 250 kultuuriasutuse, on ühinemiseks avatud praegugi. Küsime Sirje Helmelt – millised peegeldused pöördumisele on toimunud valdkonnasiseselt ja vaatleme koos temaga kultuurielu võimalikke kriisist väljumise meetodeid. Saatejuht Tarmo Tiisler.
 • DELTA. Saatekülaline on režissöör Terje Toomistu. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2022. Näita seoseid
  Pikkus: 29:18 Täpne kuupäev: 27. jaan 2022
  Autor: Tarmo Tiisler
  Saatekülaline on režissöör Terje Toomistu, kelle uus film "Põlvkond piiri taga" portreteerib erinevatel põhjustel Eestist ära läinud noori. Filmi keskmes on põlvkond, kes astus ellu pärast Eesti liitumist Euroopa Liiduga ning otsustas minna välismaale tööle, õppima või maailma avastama. Ent aastaid hiljem pole pöördumine tagasi Eestisse sageli sama lihtne. Linateos toob vaatajani lood maailma eri paigus elavatest eestlastest, kes ausalt ja avatult jagavad oma isiklikke lugusid, mõtteid ja tundeid seoses rände, kuuluvuse ja juurtega. Erilinastused koos filmitegijatega toimuvad 29. jaanuaril kinos Sõprus ning 31. jaanuaril Tartu Elektriteatris. Saatejuht on Tarmo Tiisler.