Sulge

Marko Raat ♂

Sündinud 1. juuli 1973 [51]

Filmikunst Lavastaja


Osalemine näitustel kunstnikuna (2)

Grupinäitused (2)

18. aprill 2002 – 2. juuni 2002. Hingus. Ludwig Múzeum, Ungari

15. oktoober 2020 – 29. november 2020. Die Sonne nie świeci tak jak Słońce. TRAFO, Poola

Kureeritud näitused (1)

2. september 2012 – 7. oktoober 2012. Kehaline karistus. Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum


Bibliograafia

Isiku osalusel tehtud audiovisuaal teosed (3)

  • AKU: Eesti rahvusvahelisel kunstiareenil. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005.
    Pikkus: 24:05 Täpne kuupäev: 16. sept 2005
    Toimetaja: Mariina Mälk; Režissöör: Marko Raat
    Selleks, et välja selgitada Eesti ja eestlaste kohta rahvusvahelisel kunstiareenil, külastame 2005. aasta Veneetsia biennaali, mis on kunstimaailma vaieldamatu keskpunkt. Veneetsia biennaal on üks väheseid kunstiüritusi, kus osalemine toimub tänaseni suures osas riiklikul-rahvuslikul esindusprintsiibil. Mida annab riigi kunstielule ja kunstnikele rahvuspaviljoni püstitamine Veneetsias iga kahe aasta tagant? Kas eestlasena kunstimaailmas läbilöömine on lihtne? Kas Eesti on maailma kunstikaardil olemas?
  • AKU: Kunst ja kirg. Erakogujad. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005. Näita seoseid
    Pikkus: 24:58 Täpne kuupäev: 30. sept 2005
    Autor: Eha Komissarov; Toimetaja: Mariina Mälk; Režissöör: Marko Raat
    Kunstikogumise võrdkujuks peetakse Don Juani, kes kunagi ei rahuldunud saavutatuga. Läbiproovitud tee on võrrelda kunstikogumist armusuhtega, milles koguja langeb ilusa töö lummusesse ja põleb soovist seda iga hinna eest omandada. Tänapäeval on kunstikogujatest saanud staarid ja kalli teose omandamisest võib saada meediasündmus. Ent kas raha on ainus ratsionaalne viis kollektsionääri kunstiarmastuse käsitlemiseks? Saates uurime kunstikogujate kirjut peret ja otsime kunstikogumise põhjusi. Vaatleme arenguid, mida kollektsionäärid on eri aegadel läbi teinud ja saame teada, milline kunst on ühe või teise koguja jaoks köitev. Püüame läheneda ka sellistele iseloomulikele märksõnadele nagu "kirg", "investeering" ja "looming". Selleks, et anda ülevaadet kogumise trendidest, vaatame ringi ka väljaspool Eestit. Saate autor kunstiteadlane Eha Komissarov, režissöör Marko Raat, toimetaja Mariina Mälk.
  • AKU: Kuidas rääkida kunstist. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005. Näita seoseid
    Pikkus: 23:55 Täpne kuupäev: 7. okt 2005
    Toimetaja: Mariina Mälk; Režissöör: Marko Raat; Autor: Kädi Talvoja
    21. jaanuaril 2006 avati Helsingi kaasaegse kunsti muuseumis Kiasma rahvusvaheline näitus "ARS 06", mis keskendus kunsti tähtsusele meie kaasajas. Esinema olid kutsutud umbes 40 kunstnikku ja kunstnike gruppi 20 maalt. Eesti kunstnikest osales näitusel fotograaf Mark Raidpere, kes Veneetsia biennaalil esindas Eestit suurt tähelepanu pälvinud autobiograafilise foto-videoprojektiga. AKU käsitleb Mark Raidpere teost. Kas sellest peab üldse rääkima? Kuidas kunsti inimestele lähemale tuua? Nende küsimuste üle arutavad Hasso Krull, Jan Kaus, Toomas Volkmann, Hanno Soans, Helsingi Kunsti ja Disaini Ülikooli kunstiharidusosakonna professor Helena Sederholm jt. Kunstist rääkimise võimalikkus ja võimatus mängitakse läbi, analüüsides üht konkreetset videoteost. Autor kunstiteadlane Kädi Talvoja, režissöör Marko Raat, toimetaja Mariina Mälk.

Isiku kajastamine audiovisuaal teostes (4)

Isik esineb (4)

  • OP!: 18. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2000. Näita seoseid
    Pikkus: 25:18 Täpne kuupäev: 1. veeb 2000
    Autor: Piret Tanilov; Režissöör: Rene Vilbre
    "Esteetilistel põhjustel"
  • OP!: 120. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2002. Näita seoseid
    Pikkus: 27:42 Täpne kuupäev: 17. dets 2002
    Autor: Karl Martin Sinijärv; Režissöör: Helen Valkna
  • EKKMI teooriaklubi: Kehaline ja veider. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2014. Näita seoseid
    Pikkus: 44:17 Täpne kuupäev: 19. sept 2014
    Juttu tuleb kehalisuse motiivist ja queer teoreetilisest fenomenoloogiast näituse "Kõhe tunne?!" kontekstis. Mis suhe on kultuuril keha ja tabudega? Mis tunne on olla oma kehas? Saatekülalised on filmirežissöör Marko Raat, kes mõned aastad tagasi kureeris näituse "Kehaline karistus" ning vabakutseline teoreetik Airi Triisberg, kes räägib saates kehast queer-feministliku teooria perspektiivist. Külalistega vestleb Rebeka Põldsam.
  • OP!: kunst. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2015. Näita seoseid
    Pikkus: 28:27 Täpne kuupäev: 7. aprill 2015
    Režissöör: Antti Häkli; Autor: Marko Mäetamm
    "OP! kunst" naudib ilu ja ehedust. Marko Mäetamm nuusutab Laurentsiuse lõhnatuid lilli, vaatab surma ja ilu Kumus ning püüab Kadrioru kunstimuuseumis vahet teha ehtsal kunstil ja petukaubal.