Sulge

Ülle Õun ♀

Televisioon


Bibliograafia

Isiku osalusel tehtud audiovisuaal teosed (9)

 • Komponist Kostabi. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 1995. Näita seoseid
  Pikkus: 19:46 Täpne kuupäev: 18. juuni 1995
  Toimetaja: Heidi Pruuli; Autor: Eero Raun; Autor: Ülle Õun
  Kunstnikuna tuntud Kalev Mark Kostabi esitles 1. juunil 1995.a. Estonia kontserdisaalis oma heliloomingut; heliteoseid esitavad Eesti noored klaverikunstnikud Risto Laur, Marko Martin ja Ralf Taal.
 • Batareja: 29. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2010. Näita seoseid
  Pikkus: 28:14 Täpne kuupäev: 11. märts 2010
  Autor: Jelena Skulskaja; Režissöör: Ülle Õun
  Ajaloolasel ja Kunstiakadeemia professoril David Vseviovil palutakse sageli kaasaega mõtestada. Ta oskab süstematiseerida oma tohutut teadmistepagasit ja sellest saavad osa nii teadus kui ka tavaline ajaloohuviline. Vseviovi uurimused ja ajaloo ülevaated on koondatud raamatutesse. Ta on kirjutanud ka ajalooõpikuid, millest täna õpitakse. Juba aastaid juhib ta iga nädal Vikerraadios oma ajaloosaadet "Müstiline Venemaa".
 • Batareja: 52. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2010. Näita seoseid
  Pikkus: 28:55 Täpne kuupäev: 2. dets 2010
  Autor: Jelena Skulskaja; Režissöör: Ülle Õun
  Tuntud arhitektuuriajaloolasel Mart Kalmul on kindel seisukoht, et inimestel peab olema võimalik töötada piirkonnas, kus ta elab; osta süüa ja panna lapsed lasteaeda või saata kooli samas rajoonis, kus asub nende kodu. Ta on linna getostumise vastu – geto turistidele, geto teenistujatele, magala. Mart Kalmu jaoks peaks olema linn keskkond, kus on kõigil hea olla ja elada. Saatejuht Jelena Skulskaja, toimetajad Piret Jürman ja Juku-Kalle Raid, režissöör Ülle Õun, produtsent Ene-Maris Tali.
 • Batareja: 65. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2011. Näita seoseid
  Pikkus: 28:34 Täpne kuupäev: 17. märts 2011
  Autor: Jelena Skulskaja; Režissöör: Ülle Õun
  Priit Pärn on kunstnik, filosoof, animaator ja eksperimentaator, keda tuntakse üle maailma. Tema animafilmid on sügavad ja iroonilised ning paljastavad inimhinge keerdkäike. Saatejuht Jelena Skulskaja uurib, kas kunsti on võimalik seletada või kas üldse peabki seletama.
 • Batareja: 67. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2011. Näita seoseid
  Pikkus: 27:41 Täpne kuupäev: 31. märts 2011
  Autor: Jelena Skulskaja; Režissöör: Ülle Õun
  Tekstiilikunstnik Signe Kivi juhib juba mitu aastat Tallinna Kunstiakadeemiat. Teda armastatakse rektorina, sest ta suhtub ka juhtimisse loominguliselt. Oma tudengites näeb ta eelkõige isikupära, loojas isiksust. Vestluses saatejuht Jelena Skulskajaga rõhutas Signe Kivi, et kunstikadeemias arvestatakse ennekõike inimese andekust, mitte rahvust, keelt või ühiskondlikku positsiooni. Toimetajad Piret Jürman ja Juku-Kalle Raid, režissöör Ülle Õun, kunstnik Ivi Piho, produtsent Ene-Maris Tali.
 • Batareja: 86. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2011. Näita seoseid
  Pikkus: 27:21 Täpne kuupäev: 10. nov 2011
  Autor: Jelena Skulskaja; Režissöör: Ülle Õun
  Jelena Skulskaja vestleb Kumust ja seal toimuvast direktriss Anu Liivakuga. Käime Von Krahli teatris vaatamas hetkel ühe kuulsama Soome lavastaja Kristian Smedsi lavastust "Karamazovid". Smedsi tõlgendused klassikalisest kirjandusest on alati ootamatud ja isikupärased, nii ka seekord. Dostojevski kõige keerulisemast teosest lähtuvas lavastuses mängivad Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia noored näitlejad. Priit Kuusk tutvustab Boris Hrebtukovi, kes alustas trummimängu 11-aastaselt, oli pikka aega „The Sun’i“ trummar ja nüüd plaanib maailma vallutada. Juku-Kalle Raidi luuletuse ja tõlke esitavad Jelena Skulskaja ja Üllar Saaremäe. Toimetaja Piret Jürman, režissöör Ülle Õun, kunstnik Ivi Piho, produtsent Ene-Maris Tali.
 • Autoportree: Tanel Veenre. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2018. Näita seoseid
  Pikkus: 21:19 Täpne kuupäev: 22. sept 2018
  Toimetaja: Katrin Viirpalu; Režissöör: Ülle Õun
  Sinised, rohelised, punased ja roosad kõrvamarjad, mitte ainult eestlasi kaunistamas - see on meie tuntuima ehtekunstniku Tanel Veenre töö. Saates teeb Tanel sõnadega suure pildi oma elust, tegemistest ja mõtetest. Toimetaja Katrin Viirpalu, režissöör Ülle Õun, produtsent Silja Kala.
 • Autoportree: Hannes Praks. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2018. Näita seoseid
  Täpne kuupäev: 3. nov 2018
  Režissöör: Ülle Õun; Toimetaja: Janet Õunapuu
  Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna juhataja, sisearhitekt Hannes Praks läheneb õppekavale loominguliselt. Sel suvel õpetas ta maailma tippülikoolide tudengeid Soomaal arhitektuuri suvekoolis. Käisime vaatamas, milliseid tarkusi ta tudengitele jagab ja mismoodi maailma mõtestab.
 • Autoportree: Kaido Ole. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2018. Näita seoseid
  Pikkus: 27:32 Täpne kuupäev: 10. nov 2018
  Toimetaja: Katrin Viirpalu; Režissöör: Ülle Õun
  Maalikunstnik Kaido Ole valdab sõna sama lummavalt ja puhtalt kui värvi lõuendil. Laseme tal seekordses saates rääkida rohkem kui tavaliselt kustnikud seda teevad - arutleda kunstist, elust ja surmast. Saadame ka Rapla Gümnaasiumi poole teele tema hetkel viimase teose.