Sulge

Johanna Mängel ♀

Ajakirjanik


Bibliograafia

Isiku osalusel tehtud audiovisuaal teosed (9)

 • DELTA. Siiri Minka näitus "Roheline tüdruk". Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2011. Näita seoseid
  Pikkus: 05:05 Täpne kuupäev: 25. juuli 2011
  Autor: Johanna Mängel
  21. juulil avati Tallinna Hop galeriis uus näitus "Roheline tüdruk". Oma esimesest isikunäitusest räägib tekstiilikunstnik Siiri Minka. Autor Johanna Mängel.
 • DELTA. Hanna Piksarv. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2012. Näita seoseid
  Pikkus: 06:28 Täpne kuupäev: 23. mai 2012
  Autor: Johanna Mängel
  Noore Skulptori preemia 2012 pälvis Eesti Kunstiakadeemia installatsiooni- ja skulptuuriosakonna üliõpilane Hanna Piksarv. Noore Skulptori Preemia on Eesti Kunstiakadeemia installatsiooni- ja skulptuuriosakonna poolt tänavu esmakordselt välja antav kunstiauhind, mille eesmärgiks on esile tõsta ja tunnustada üliõpilaste osakonnasisest erialast tegevust.
 • DELTA. Jaak Soansi näitus "Varjud". Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2012. Näita seoseid
  Pikkus: 09:05 Täpne kuupäev: 8. nov 2012
  Autor: Johanna Mängel
  8. novembrist - 16. detsembrini on Tallinna Kunstihoones avatud Jaak Soansi näitus "Varjud". Jaak Soans on avardanud eesti skulptuuri temaatikat ja kommunikatiivsust, tuues oma teostesse eksistentsiaalseid arutlusi inimese ja humanitaire võimalustest tehniseeruvas ja võõranduvas maailmas. Teda võib vaadelda eesti skulptuuri suure intellektuaali ja õpetajana, keda on järginud nii tema õpilased kui kolleegid. Oma näitusest kõneleb kunstnik Jaak Soans. Küsib Johanna Mängel.
 • DELTA. EKA fototudengite näitus "Kunst või elu". Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2012. Näita seoseid
  Pikkus: 11:22 Täpne kuupäev: 13. dets 2012
  Autor: Johanna Mängel
  13. detsembril avatakse Tallinna vanalinnas asuvas projektiruumis Katarsis Project Space (Müürivahe 30) Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna II kursuse tudengite näitus "Kunst või elu". Näituse teemavalik tuleneb noorte kunstnike ees seisvatest eksistentsiaalsetest küsimustest. Osalevad kunstnikud: Keiu Maasik, Hanna Parman, Liina Pääsuke, Roman-Sten Tõnissoo, Ingel Vaikla, Sohvi Viik. Klassikaraadio stuudios räägivad uuest näitusest kunstnikud Hanna Parman ja Ingel Vaikla ning juhendaja Marge Monko.
 • DELTA. Katrin Sarapuu isiknäitus "O". Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2013. Näita seoseid
  Pikkus: 06:48 Täpne kuupäev: 3. mai 2013
  Autor: Johanna Mängel
  2.-13. maini on Tallinnas Hobusepea galeriis avatud Katrin Sarapuu isiknäitus "O". Katrin Sarapuu on õppinud Tartu Ülikoolis filosoofiat ja lõpetanud Tartu Kõrgemas Kunstikoolis fotograafia eriala. Hetkel õpib ta Eesti Kunstiakadeemia fotograafia magistriõppes, avatav näitus on osa kunstniku magistritööst. Intervjuu Katrin Sarapuuga teeb Johanna Mängel.
 • DELTA. Holger Looduse näitus "Dolly". Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2013. Näita seoseid
  Pikkus: 09:21 Täpne kuupäev: 29. aug 2013
  Autor: Johanna Mängel
  Tallinnas Hobusepea galeriis avati Holger Looduse isiknäitus -Dolly-. Kunstnik jagas näituse avaõhtult kommentaare. -See on näitus tardumusest, sageli esinevast kummalisest vaimsest seisundist. Minu huvi teema vastu tekkis avastusest, et hetki - mil olen end justkui unustanud, või sooritan mõnd rutiinset tegevust, samal ajal eikusagil olles - on elus hirmuäratavalt palju,- ütleb Holger Loodus.
 • DELTA. Taavi Tulevi loodusalbum "Kuku!. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2014. Näita seoseid
  Pikkus: 24:34 Täpne kuupäev: 12. sept 2014
  Autor: Johanna Mängel
  Heliloojal ja muusikul Taavi Tulevil ilmus hiljuti loodushelide album Kuku!. Silmapaistev plaadikujundus on loodud koos kunstnik Okeikoga. Loodusest, seal kostuvatest helidest ning värvidest muusikas kõnelevad Taavi Tulev ja Okeiko.
 • DELTA. Raul Kelleri personaalnäitus EKKMis. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2014. Näita seoseid
  Pikkus: 14:20 Täpne kuupäev: 19. sept 2014
  Autor: Johanna Mängel
  Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (EKKM) avati eile Raul Kelleri personaalnäitus "What You Hear Is What You Get (Mostly)", mis keskendub helile kui füüsilisele nähtusele kohaspetsiifilises st. ruumilises võtmes. Toimetaja Johanna Mängel käis näitusel helisid püüdmas ja tegi juttu kunstnik Raul Kelleriga.
 • DELTA. Jaak Kilmi uus film "Moest väljas". Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2015. Näita seoseid
  Pikkus: 16:14 Täpne kuupäev: 22. sept 2015
  Autor: Johanna Mängel
  Jaak Kilmi uus film "Moest väljas" Kinodes linastuv uus film "Moest väljas" portreteerib moedisainer Reet Ausi ja tema ambitsioonikat plaani muuta maailma. Laiemalt käsitleb film ka rõivatööstuse keskkonna- ja inimvaenulikku olemust ning seda, kuidas kõnealune teema puudutab absoluutselt igaühte meist. Filmist räägib režissöör Jaak Kilmi.