Sulge

Kaidor Kahar ♂

Televisioon


Bibliograafia

Isiku osalusel tehtud audiovisuaal teosed (18)

 • Ellujäämise kunst: Fotograafia. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005. Näita seoseid
  Pikkus: 24:21 Täpne kuupäev: 14. jaan 2005
  Režissöör: Kaidor Kahar
  Ellujäämise kiirkursus kunsti abil! Saatesari räägib elust ja kunstist - otsime abi ning teadmist, kuidas inimene saab ellu jääda inimesena, riik riigina ja rahvas rahvana. Alustame fotograafiast - elame ju paljundatud kunsti ajastul. Need paljundused on meie ümber, meie sees ja päris mitu neist on täitsa enda tehtud! Mida õieti fotode peal vaadata tasub või oskajana näha saab? Vastuseid otsivad Gaute Kivistik ja Mariann Raisma koos Peeter Linnapi, Jan Kaila, Liina Siibi, Mati Heidmetsa, Tiit Lepa ja Peeter Lauritsaga. Ning perekonnapiltigi ei vaata sa kunagi enam samamoodi kui seni! Režissöör Kaidor Kahar, toimetaja Mariina Mälk.
 • Ellujäämise kunst: Animatsioon. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005. Näita seoseid
  Pikkus: 24:37 Täpne kuupäev: 21. jaan 2005
  Režissöör: Kaidor Kahar; Toimetaja: Mariina Mälk
  Mis juhtub, kui joonistusele või nukule tuleb hing sisse? Ellujäämise kiirkursus kunsti abil näitab teed nii animatsioonide võlu- kui ka rahamaailma. Me näeme reklaame, nukufilmi, joonisfilmi ja kultuslõikeid. Saade on vaatamiseks lubatud isegi arvutimängufanaatikutele – iga nuku taga võib olla peidus tegelik varandus! Vaatame, kuidas loovus loob terve tööstuse, mille ainsaks tooraineks on inimlik kirg. Ning isegi kelmikalt lehvitavat Telepoissi ei vaata sa enam kunagi samamoodi kui seni! Animatsioonimaailma avardavad Priit Pärn, Janno Põldma, Mari Laaniste, Riina Sildos ja Tuula Leinonen. Saatejuhid Mariann Raisma ja Gaute Kivistik, režissöör Kaidor Kahar, toimetaja Mariina Mälk.
 • Ellujäämise kunst: Film. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005. Näita seoseid
  Pikkus: 25:26 Täpne kuupäev: 28. jaan 2005
  Režissöör: Kaidor Kahar
  Videofilm oma pulmast või puhkusest pole täna haruldasem, kui pulm ja puhkus ise. Kas teadsite, et alates 1997. aastast on Ameerikas suuresti tänu filmile loovtööstuse eksport suurem kui kogu metalli-, auto-, arvuti- ja keemiatööstuse maht kokku? Film võib õilmitsema lüüa ka turismi. Kas liikuv pilt on võimsaim kunst? Ellujäämise kunst annab vastuse, kuidas vaadata teadliku inimesena filme, televisiooni ja videokunsti. Ellujäämise kiirabibrigaadis on Mariann Raisma ja Gaute Kivistiku abilisteks Ilmar Raag, Jaan Toomik, Anne Samlik, Kristiina Davidjants, Ivo Rull, Kristian Taska jt.
 • Ellujäämise kunst: Rahvakunst. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005. Näita seoseid
  Pikkus: 24:32 Täpne kuupäev: 4. veeb 2005
  Režissöör: Kaidor Kahar
  Mis on ühist kunstil ja käpikutel, kaltsuvaipu kuduval memmel ning sisemajanduse koguproduktil? Aga ka puulusika voolijal ja töösturil? Kas nüüd ei lähe "Ellujäämise kunst" mitte liiale oma lihtsuse ja rahvapärasusega? Sugugi mitte, tegemist on väga akadeemilise valdkonnaga. Maailma kõige mainekamates ülikoolides kaitstakse rahvakunsti alal doktorikraade ja tööstusena on rahvakunst kindlas kasvutempos. Selleks, et loovtööstust rahvakunsti abil upitada ja töökohti juurde luua, sobib ainult kvaliteetne töö. Mis on rahvakunstis kasulikku ja kuidas eristada head halvast?
 • Ellujäämise kunst: Keraamika. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005. Näita seoseid
  Pikkus: 24:35 Täpne kuupäev: 11. veeb 2005
  Režissöör: Kaidor Kahar
  IIgal hommikul lähevad tuhanded inimesed üle maailma tööle, et kujundada meie laudadele tasse, taldrikuid, kausse ja munatopse, tubadesse kraanikausse, ahjutelliseid, kahhelplaate. Nad toodavad keraamikat - üht kõige ürgsemat kunstiliiki. Kes meist poleks (vähemalt teatud eluetapil) tundnud kiusatust ka ise kätega savi muljuda, voolida, kasvõi plastiliinigagi algust teha. Nüüd on aeg taas kiusatusele järele anda ja vaadata "Ellujäämise kunsti". Savi saladustesse süvenevad koos Mariann Raisma ja Gaute Kivistikuga Leo Rohlin, Urmas Puhkan, Ingrid Allik, Anu Rank-Soans ja Tuija Aalto-Setälä.
 • Ellujäämise kunst: Nahakunst. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005. Näita seoseid
  Pikkus: 24:00 Täpne kuupäev: 18. veeb 2005
  Režissöör: Kaidor Kahar
  Nahk on inimesele kõige lähemal - võiks isegi öelda, et nahk on naha ligi. Nahkne rahakott või võtmehoidja ei meenuta meile enam ürgset praktilisust, millega ärasöödud looma nahast sai veel valmistada mitu tarvilikku eset. Pastlaid ja rakmeid enam igamees ei tee. Paljudele inimestele meeldib tänaseni nahka katsuda, silitada ja, olgem ausad, ka oma naha vastas tunda. Nahkköites raamat on nii riiklikult kui perekondlikult väärikas. Naha ja nahakunsti rolle uurivad koos Mariann Raisma ja Gaute Kivistikuga Lennart Mänd, Maarja Undusk, Rene Haljasmäe, Inge Teder ja Patrick Whitaker Inglismaalt: Whitaker on nahka riietanud Madonna, Marilyn Mansoni, Cheri, Janet Jacksoni, vürtsitüdrukud, George Michaeli, Mick Jaggeri, Naomi Campbelli, Catherine Zeta Jonesi jpt. Režissöör Kaidor Kahar, toimetaja Liisa Pakosta.
 • Ellujäämise kunst: Klaasikunst. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005. Näita seoseid
  Pikkus: 24:40 Täpne kuupäev: 4. märts 2005
  Režissöör: Kaidor Kahar
  Peeglid, piimaklaasid, klaashelmed, kristallkuulid - viimaste abil saavat isegi tulevikku ennustada! Inimese käed loovad peegelpilti temast endast. Klaasikunsti sädeleva maailma tekkimisest ja selle õnnetoovateks kildudeks purunemisest räägivad klaasikunstnikud Ivo Lill, Tiina Sarapu, Viivi Ann Keerdo, Mai Ann Raun ja Päivi Jantunen. Klaasikunsti peegeldavad Mariann Raisma ja Gaute Kivistik.
 • Ellujäämise kunst: Infokunst. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005. Näita seoseid
  Pikkus: 24:18 Täpne kuupäev: 11. märts 2005
  Režissöör: Kaidor Kahar; Toimetaja: Mariina Mälk
  Suurem osa graafilise disaini ehk teisisõnu infokunsti maailmast teenib inimsugu, eesmärgiks aidata kõikvõimalikku teavet paremini edastada ja mõista. Plakatitest raamatukujundusteni, liiklusmärkidest reklaamvoldikuteni - ikka on kunstniku loov mõte sillutamas teed sõnumite kohalejõudmisele. Infost teevad kunsti Ivar Sakk, Kristjan Mändmaa, Andres Tali, Cris Thomson ja Mati Sillak.
 • Ellujäämise kunst: Meediakunst. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005. Näita seoseid
  Pikkus: 24:51 Täpne kuupäev: 18. märts 2005
  Režissöör: Kaidor Kahar
  Kas me oskame mõelda sellele, et meie mobiiltelefoni ja arvuti ekraanipildid on tegelikult kunstnike kujundatud ja et elektrooniline meediakunst on paljudele igapäevane kokkupuude elusa ja interaktiivse kunstiga? Paljud kunstnike mängulised katsetused tehnikaga jõuavad hiljem tootmisesse ning paljudele toodetele tuleb kunstnikel luua välimust ja mängulisust, et inimene oleks üldse võimeline neid tarbima. Elektronidega võidu astuvad saates üles Mariann Raisma, Gaute Kivistik, Raivo Kelomees, Mare Tralla, Ando Keskküla, Ivika Kivi, Heinar Ipsburg ja Raul Keller.
 • Ellujäämise kunst: Sisekujunduskunst. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005. Näita seoseid
  Pikkus: 24:38 Täpne kuupäev: 25. märts 2005
  Režissöör: Kaidor Kahar
  Sisekujundus on üks üldrahvalikumaid kunstialasid. Alguses õpetavad meid lapsevanemad, kuidas oma tuba sättida, hiljem telesaated ja ajakirjandus - mis jääb siis veel teha sisekujunduskunstnikel? Mil moel oma toa kujundamine inimest õnnelikumaks ja tugevamaks teeb või kuidas võiks oma töölauda kujundada? Näita mulle oma tuba ja ma ütlen sulle, kes sa oled! Ütlemas on Mari Kurismaa, Priit Põldme, Hannes Praks, Tarmo Piirmets ja Anneli Salk.
 • Ellujäämise kunst: Lavakujunduskunst (stsenograafia). Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005.
  Pikkus: 24:25 Täpne kuupäev: 1. aprill 2005
  Režissöör: Kaidor Kahar
  Teater ja eluteater - kas olete mõelnud, et isegi jõulukuuske ehtides ja oma koju kevadpüha meeleolu luues olete tegelikult ise koduse lavastuse kunstnik, kes loob sobivat õhustikku, lavakujundust? Kuidas töötavad lavakunstnikud, mis on meil neilt õppida ja millistes klubilistes lavastustes astuvad igal õhtul üles tuhanded meie hulgast?
 • Ellujäämise kunst: Maja (arhitektuur). Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005. Näita seoseid
  Pikkus: 24:13 Täpne kuupäev: 13. aprill 2005
  Režissöör: Kaidor Kahar; Toimetaja: Mariina Mälk
  Arhitektil on tegelikult suur osa selles, kas meie elu on mõnus või mitte. Teistpidi võib jälle meie oma oskus ära tunda hea majakujunduse, muuta vihmase jalutuskäigu kunstiekskursiooniks või liigutada rahamägesid kinnisvaraotsuste juures. Mõne maja kujundus võib naabermajad lausa ära süüa. Mida igaüks peaks enne maja ukse avamist arhitektuurist teadma, paljastavad arhitektid Emil Urbel, Markus Kaasik, Andres Ojari, Ilmar Valdur, Siiri Vallner, Katrin Koov, Epp Lankots, Triin Ojari, Juhani Pallasmaa ja Esa Laaksonen.
 • Ellujäämise kunst: Asjad (tootedisain). Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005. Näita seoseid
  Pikkus: 24:32 Täpne kuupäev: 22. aprill 2005
  Režissöör: Kaidor Kahar
  Asjadel pole mõtet, kui neid ei saa kasutada või kui need pole vähemalt väga ilusad. Asju loovad asjadekuningad - tootedisainerid. Kes sätib tooli mugavaks, auto ihaldusväärseks või telefoni trendikaks - ikka tootedisainer. Ilma kunstniku loodud lisaväärtuseta võiks ju kõik maailmas hädatarviliku valmis toota kolmes Taiwani tehases. Maailma juhtimise kohta asjade abil jagavad vihjeid Arvo Pärenson, Martin Pärn, Kai Lobjakas, Sven Sõrmus jt.
 • Ellujäämise kunst: Rõivad (mood). Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005. Näita seoseid
  Pikkus: 24:45 Täpne kuupäev: 29. aprill 2005
  Režissöör: Kaidor Kahar
  Kas riie teeb meist inimese? Mis vahe on moefotol ja tegelikul moel? Millal jõudis mood Eestisse? Mida valivad enda rõivaks eri vanuses inimesed ja kas pensionärid on Eestiski suurimad moetarbijad? Moesärgil avavad nööpe Reet Aus, Vilve Unt, Anu Ojavee, Evelin Lill, Tarvo Jaansoo, Kristina Herodes ja Marcus Ross.
 • Ellujäämise kunst: Kangas (tekstiil). Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005. Näita seoseid
  Pikkus: 24:15 Täpne kuupäev: 6. mai 2005
  Režissöör: Kaidor Kahar; Toimetaja: Mariina Mälk
  Tekstiilikunsti mähitakse meid kohe pärast sündi ja see jääb meid ümbritsema hauani. Kangas lehvib päeval Pika Hermanni tornis ja raamistab öösel unenägusid. Miks tunnevad tänapäeval kangastelgede vastu huvi vanaemade asemel hoopis kõrgtehnoloogia insenerid? Kangamaailma eesriideid paotavad Lylian Meister, Signe Kivi, Kadi Pajupuu, Kärt Ojavee, Mare Kelpman ja Annike Laigo. Režissöör Kaidor Kahar, toimetaja Mariina Mälk.
 • Ellujäämise kunst: Näitusekunst (maal, graafika). Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005. Näita seoseid
  Pikkus: 24:22 Täpne kuupäev: 13. mai 2005
  Režissöör: Kaidor Kahar
  Mida õieti teevad kaasajal maalijad ja graafikud? Kas igast tublist inimesest võib saada rahulolev pühapäevamaalija? Kuidas saab piltide abil võidelda masenduse ja stressi vastu? Molberti ja trükipressi ees seisavad Marko Mäetamm, Kaido Ole, Andres Tolts, Stephen Hepworth, Anu Kalm, Vahur Kraft ja Peeter Järvelaid.
 • Ellujäämise kunst: Kuju (skulptuur). Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005. Näita seoseid
  Pikkus: 24:43 Täpne kuupäev: 20. mai 2005
  Autor: Kaidor Kahar
  Skulptuur võib olla põletavalt kuum märk, kuigi katsudes tunduda külmana. Kuju võib olla kõvem kui kahur - skulptuuride abil on riike juhitud ja võimudele vastu astutud. Kivisse on kunstnik raiunud inimese kõige tugevamaid tundeid: armastust, viha, leina, usku. Kujustamisest kõnelevad Jaak Soans, Villu Jaanisoo, Juta Kivimäe, Kirke Kangro, Mati Karmin, Krista Kodres ning Jüri ja Terje Ojaver.
 • Ellujäämise kunst: Installatsioon. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2005. Näita seoseid
  Pikkus: 24:07 Täpne kuupäev: 27. mai 2005
  Režissöör: Kaidor Kahar
  Kui maalist enam ei piisa, tulevad appi keerulised sõnad nagu installatsioon, performance, happening. Miks kunst tahab liikuda ja kaduda ning miks inimestel neid sooritatud lugusid hädasti tarvis on? Kunsti liikuvaid lugusid jutustavad Heie Treier, Sirje Helme, Peeter Tulviste ja Marco Laimre.