Sulge

Markus Järvi ♂

Ajakirjanik


Bibliograafia

Isiku osalusel tehtud audiovisuaal teosed (17)

 • DELTA. Kogumik "Tallinnast välja! Nägemus Tallinna lähialade arengust 20. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2012. Näita seoseid
  Pikkus: 21:34 Täpne kuupäev: 30. aprill 2012
  Autor: Markus Järvi
  Ilmus noorte arhitektide kogumik, milles tuuakse välja oma visioonid Tallinna lähialade arengust. 26. aprillil esitlesid Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala magistrandid oma nägemusi Talllinna lähiasulate arengust. Noorarhitektide värske kogumik "Tallinnast välja! Nägemus Tallinna lähialade arengust 2030+" sisaldab 10 magistrandi visiooni Tallinna lähialade elukeskkonnast ja kvaliteedist. Vaatluse all on Keila, Saku, Lagedi, Tabasalu, Harku, Hüüru ja Vatsla. Räägivad üks töö juhendajatest Indrek Rünkla ja magistrant Karin Leht.
 • DELTA. Renee Altrovi näitus "Laps minu täiskasvanud kehas". Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2012. Näita seoseid
  Pikkus: 13:05 Täpne kuupäev: 30. aprill 2012
  Autor: Markus Järvi
  Tallinna Linnagaleriis avatakse 2. mail Renee Altrovi näitus "Laps minu täiskasvanud kehas". Renee Altroviga vestleb Markus Järvi. Saate lõpus muusika.
 • DELTA. Külaline Ivar Sakk. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2012. Näita seoseid
  Pikkus: 14:43 Täpne kuupäev: 15. mai 2012
  Autor: Markus Järvi
  Esmaspäeval anti üle tänavused Kristjan Raua preemiad. Klassikaraadio stuudios on külas üks preemia pälvinutest Ivar Sakk, keda hinnati raamatu "AA-ZZ. Tüpograafia ülevaatlik ajalugu" koostamise ja kujundamise eest.
 • DELTA. Ulvi Haagensen. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2012. Näita seoseid
  Pikkus: 13:55 Täpne kuupäev: 29. aug 2012
  Autor: Markus Järvi
  30. augustil avab Ulvi Haagensen Hop galeriis oma näituse "Iga päev / Everyday". Ulvi Haagensen on sündinud Sydneys, Austraalias, kuid praegusel eluhetkel elab ja töötab Tallinnas. Lisaks aktiivsele loomingulisele tegevusele on ta tegutsenud juba mitmed aastad Eesti Kunstiakadeemias õppejõuna. Haagensen seisab oma loomingus ühe jalaga joonistamise ning teisega illusiooni ja skulptuuri piirimail. Oma huvi igapäevase ja koduse elu nüansside vastu realiseerib ta läbi 2D ja 3D muutumiste ja mängu. Klassikaraadios tutvustab oma väljapanekut kunstnik Ulvi Haagensen.
 • DELTA. Villu Plinki näitus UMBLUU. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2012. Näita seoseid
  Pikkus: 09:27 Täpne kuupäev: 20. sept 2012
  Autor: Markus Järvi
  Täna avatakse Hop galeriis Villu Plinki näitus UMBLUU, kus seekord on välja pandud objektid alapealkirjaga "Väga vaikselt". Teoste valmimisaastaks on 2012. Kunstnik ise ütleb, et oma viimase aja tööd on ta koondanud ühisnimetaja UMBLUU alla: "Eks nad natukene segased lood ka ole. Päris lugudeks ei saa neid kõiki ka nimetada, osad kipuvad lause fragmentideks jääma. Antud näitusel esitlen ühte sellist, VÄGA VAIKSELT." Oma väljapanekut käis Klassikaraadios tutvustamas Villu Plink.
 • Delta: DELTA. Näitus "Moodne rehemaja. Arhailise ruumi uuestisünd". Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2012. Näita seoseid
  Pikkus: 19:13 Täpne kuupäev: 7. nov 2012
  Autor: Markus Järvi
  9. novembril avatakse Eesti Arhitektuurimuuseumis, Ahtri 2 rehemaja taastamise ning ajaloolisest hoonetüübist inspireeritud nüüdisaegse eramuarhitektuuri näitus "Moodne rehemaja. Arhailise ruumi uuestisünd". Eesti Vabaõhumuuseumi korraldatud näitus on valminud koostöös Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Arhitektuurimuuseumiga ning tõstatab olulise küsimuse – kuidas muutunud kombed ja tavad, elustandardid ja -stiilid kohandada rehemaja kui sajanditevanuse hoonetüübiga? Kas madalate ja suitsuste lagedega, väikeste akende ja maadligi hoidvate ustega elamus on kohta 21. sajandi inimesel? Näitust tutvustavad kuraator Karen Jagodin ja Eesti Vabaõhumuuseumi arhitektuuriosakonna juhataja Elo Lutsepp.
 • DELTA. Andres Tali isikunäitus. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2012. Näita seoseid
  Pikkus: 14:56 Täpne kuupäev: 5. dets 2012
  Autor: Markus Järvi
  03.12.2012 avas Andres Tali Draakoni galeriis isikunäituse "Mu süda põleb igavesti! (visandeid St. Rita teemal)". Andres Tali on lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi (praegune Eesti Kunstiakadeemia) 1980. aastal graafika erialal. Tali on olnud aastaid vabakutseline kunstnik ja raamatukujundaja ning on töötanud kirjastuse Eesti Raamat kunstilise toimetajana, reklaamibüroos Karlson & Ko, samuti Eesti Kunstiakadeemias õppejõuna, meedia teaduskonna dekaanina ja akadeemilise prorektorina. Hetkel töötab ta Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonna dekaanina. Tali on aastate jooksul pälvinud mitmeid preemiaid Tallinna Graafikatriennaalil, Eesti Kultuurkapitalilt ja aastal 2006. auhinnati teda Balti Assamblee kunstipreemiaga. Tali osaleb näitustegevuses alates 1980. aastate algusest ja on Eesti Vabagraafikute Ühenduse, Eesti Kujundusgraafikute Liidu ja Eesti Kunstnike Liidu liige. Näitusest räägib kunstnik Andres Tali Markus Järvile.
 • Delta. Näitus "Kohalolu", Krista Mölder ja Neeme Külm. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2012. Näita seoseid
  Pikkus: 17:44 Täpne kuupäev: 5. dets 2012
  Autor: Markus Järvi
  Krista Mölderi ja Neeme Külma näitus "Kohalolu" Kunstihoone galeriis.
 • DELTA. Jüri Kermiku näitus pühendusega Vello Soale. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2012. Näita seoseid
  Pikkus: 16:23 Täpne kuupäev: 17. dets 2012
  Autor: Markus Järvi
  Novembrikuus möödus kakskümmend aastat Vello Soa surmast. Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum esitleb sel puhul Jüri Kermiku ruumi-installatsiooni 'Pühendus Sõbrale-. Vello Soa oli eesti klaasikunstnik, kes õppis Tartu Kunstikoolis (1970-74), Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis (1977-79). 1979. a õppis Praha Kõrgemas Tarbekunstikoolis Stanislav Libensky juures monumentaalklaasi. 1980. aastatel oli Vello Soa eesti klaasikunstis uue suuna rajajaks, asudes looma arhitektoonilisi klaasobjekte. Ta töötas peamiselt külmtöötlustehnikas ja materjalina kasutas tahvelklaasi, millest lõikamise, liimise, lihvimise ja poleerimise teel kujundas põnevaid töid, mida iseloomustas väliselt minimalistlik vorm ("Kolmnurkne", 1986; "Kuusepuu", 1987), kuid mille sisemine ruumikäsitlus pakkus ka huvitavaid esteetilisi elamusi ("Elu t ornis", 1989). Vello Soa on loonud koostöös klaasikunstnike Eve Koha ja Ivo Lillega monumentaalseid klaasobjekte, mis olid esitatud avangardsel eesti klaasikunsti näitusel "Belvedere" Eesti Tarbekunsti muuseumis (1989) ja Soome Klaasimuuseumis (1990). Telefoniintevjuu Jüri Kermikuga tegi Markus Järvi.
 • DELTA. Külaline: Tõnis Saadoja ja Indrek Sirkel NO99 laemaalist. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2012. Näita seoseid
  Pikkus: 27:20 Täpne kuupäev: 26. dets 2012
  Autor: Markus Järvi
  27. detsembril avatakse teatris NO99 Tõnis Saadoja laemaal, mida kunstnik maalis ligi aasta. Moodsate linnaplaanide maalijana tuntud Saadoja alustas tööd möödunud aasta 30. detsembril. Kuna ruumi ja inimese ning ruumi ja aja suhted teda huvitavad, siis määras koht paljuski töö iseloomu. Laemaaliga koos esitletakse avamisüritusel ka Indrek Sirkeli kunstiraamatut, mis kajastab nii Saadoja loomeprotsessi kui pikemat Eesti monumentaalmaali ajalugu. Klassikaraadio otsestuudiosse saabuvad raamatu autor Indrek Sirkel ja maalikunstnik Tõnis Saadoja.
 • DELTA. Ekke Västriku heliinstallatsioon "Tuulekandled". Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2013. Näita seoseid
  Pikkus: 15:32 Täpne kuupäev: 10. juuli 2013
  Autor: Markus Järvi
  Kumu kunstimuuseumi hoovis avati eile Ekke Västriku heliinstallatsioon -Tuulekandled-. -Idee oli luua akustilised pillid, mis oleksid tundlikud aias toimuvatele muutustele. Otsustasin kasutada vaid ühte loodusjõudu - tuult,- ütles muusik Ekke Västrik. -Nii peaksidki tuulekandled olema kooskõlas väliskeskkonnas toimuvaga, suurema tuule puhul on kontsert valjem ja intensiivsem, vaiksema tuule puhul tagasihoidlikum ja tuulevaikuses sootuks vaikne-.
 • DELTA. Nikolai Kormašovi näitus. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2013. Näita seoseid
  Pikkus: 21:59 Täpne kuupäev: 20. nov 2013
  Autor: Markus Järvi
  KUMUS on avatud näitus -Pühalik kaasaeg. Nikolai Kormašovi 1960. aastate maalid", isa loomingust räägivad kunstniku pojad Andrei ja Orest Kormašov.
 • DELTA. Näitusest "ANK '64" räägib Jüri Arrak. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2013. Näita seoseid
  Pikkus: 21:03 Täpne kuupäev: 20. nov 2013
  Autor: Markus Järvi
  23.11.2013 toimub Tallinna Kunstihoones näitusel -ANK '64. Pool sajandit kunstis- ringkäik kunstnik Jüri Arrakuga. Kunstniku loometee algas just sealt. Jüri Arrak vestleb stuudios Markus Järvi.
 • DELTA. Kunstnik Karl Burman noorem 100. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2014. Näita seoseid
  Pikkus: 23:49 Täpne kuupäev: 12. märts 2014
  Autor: Markus Järvi
  14. märtsil möödub kunstnik Karl Burman noorema sünnist 100 aastat. Tunnustatud akvarellisti ja arhitekti meenutavad kunstiteadlane Mai Levin ja kunstniku tütar Kirke Saarma.
 • DELTA. Jüri Arrak. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2014. Näita seoseid
  Pikkus: 25:59 Täpne kuupäev: 7. mai 2014
  Autor: Markus Järvi
  Maalikunstnik Jüri Arrak mõtiskleb tulevikuteoloogia teemadel.
 • DELTA. Olga ja Priit Pärna animafilm "Lendurid koduteel". Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2014. Näita seoseid
  Pikkus: 16:41 Täpne kuupäev: 8. okt 2014
  Autor: Markus Järvi
  Homme jõuab kodupubliku ette Priit ja Olga Pärna uus animafilm "Lendurid koduteel". Autorid on stuudios.
 • DELTA. Tõnis Saadoja isiknäitus "Etüüdid klaverile ja lõuendile". Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2016. Näita seoseid
  Pikkus: 10:02 Täpne kuupäev: 13. jaan 2016
  Autor: Markus Järvi
  Tõnis Saadoja avab täna Hobusepea galeriis isiknäituse -Etüüdid klaverile ja lõuendile-. Saadoja on vabakutseline kunstnik, kes on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maali eriala ning omandanud magistrikraadi vabades kunstides Ida-Londoni ülikoolis Inglismaal. Alates 2001. aastast on tal olnud kaheksa isiknäitust ning ta on osalenud paarikümnel kodu- ja välismaisel grupinäitusel. Kunstnik on stuudios.