Sulge

Aljona Suržikova ♀

Televisioon


Bibliograafia

Isiku osalusel tehtud audiovisuaal teosed (2)

 • Edulood: Darja Popolitova. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2021. Näita seoseid
  Pikkus: 43:06 Täpne kuupäev: 21. märts 2021
  Režissöör: Aljona Suržikova
  Kunstnik Darja Popolitova on pärit Sillamäelt. Tema tööd on osalenud näitustel Arnhemi muuseumis Hollandis (2020), New Yorgi Kunsti- ja Disainimuuseumis (2019), Oslo galeriis Kunstnerforbuntet (2018) ja paljudes teistes galeriides. Mis on kujundanud kunstnikku, kes ühendab oma töödes metalli, puitu ja kivi, heli ning visuaali? Kas kunst aitab lahendada sotsiaalseid probleeme? Tulevane Eesti Kunstiakadeemia doktorant räägib oma tavatust teekonnast ja huvidest. Režissöör Alina Suržikova.
 • Eesti lood: Uue ajastu kunstnik Edith Karlson. Eesti Televisioon (ERR arhiiv), 2022. Näita seoseid
  Pikkus: 28:30 Täpne kuupäev: 25. jaan 2022
  Režissöör: Aljona Suržikova
  Portreelugu Eesti tippskulptorist. Edith elab suviti Hiiumaal, sealt alustamegi temaga tutvumist. Ta töötab väga palju ja selle tõttu ka jõuab palju. Filmis näeme kaht erinevat maailma, kunstniku kinnist ja isegi üksildast elu, kunsti loomise protsessi ning siis selle publikule tutvustamist maailma kunstipealinnas (Art Baselil Šveitsis), suuri näitusi, nende festivalide avamisi, kuhu skulptori teosed jõuavad. Edith on väikse poisi ema, indie-muusika skeenes legendaarse Raul Saaremetsa elukaaslane. Edith on Eesti publikule juba päris tuntud ja praegu on käes hetk, mil ta teeb esimesed iseseisvad sammud rahvusvahelisel areenil, seda strateegiliselt parimates kohtades. Mis on kunstniku vastutus? Kas kunst saab elu muuta? Režissöör Aljona Suržikova, operaator Sergei Trofimov, heli Dmitri Piibe, värvikorrektsioon Artemi Sintsov, helilooja Aleksandr Žedeljov, produtsent Sergei Trofimov. Tootja Diafilm 2021.

Isiku kajastamine audiovisuaal teostes (1)

Isik esineb (1)

 • DELTA. Külaline on režissöör Aljona Suržikova. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2022. Näita seoseid
  Pikkus: 24:26 Täpne kuupäev: 13. jaan 2022
  Autor: Lisete Velt
  Jaanuari lõpus jõuab ETV2 ekraanile Aljona Suržikova dokumentaalfilm skulptor Edith Karlsonist. Filmitegemise kõrval veab Aljona Järvamaal Kärude muuseumi ja loengusarja "Naised lükkavad". Aljona Suržikova heidab valgust äsja esilinastunud filmile, tegemistele Järvamaal ja räägime sellest, mis teda kunstis ja kunstnikes enim paelub. Saatejuht Lisete Velt.