Sulge

Annika Kuuda ♀


Bibliograafia

Isiku osalusel tehtud audiovisuaal teosed (24)

 • Kunstiministeerium. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2010. Näita seoseid
  Pikkus: 55:00 Täpne kuupäev: 14. okt 2010
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor; Toimetaja: Annika Kuuda
  Kaasagse kunsti festival ART IST KUKU NU UT Tartus, Tallinna Kunstihoone näitus "Isiklik on poliitiline".
 • Kunstiministeerium. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2010. Näita seoseid
  Pikkus: 52:37 Täpne kuupäev: 11. nov 2010
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor; Toimetaja: Annika Kuuda
  Eesti Kunstiteadlaste Ühingu korraldusel toimus kõnepäev "Vaidlused asjade seisu üle", kus teemadeks olid näiteks museion ja academia - pilt ja teooria?, kunstiajakirjandus, alternatiivsed institutsioonid jpt. Kunstiministeeriumi kokkuvõte sellest, milline on "asjade seis". Tartu möliseb seekord Loop galerii ja DUUL 2010 näituse teemadel.
 • Kunstiministeerium. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2010. Näita seoseid
  Pikkus: 54:46 Täpne kuupäev: 9. dets 2010
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor; Toimetaja: Annika Kuuda
  Tiiu Talvistu räägib Pallase fenomenist, Raivo Kelomees räägib Fideosupermarketist ja Airi Triisberg kunstitöötajate seminarist ning kaasaegse kunstiliidu töögrupis tegemistest.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Veebruar 2011. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2011. Näita seoseid
  Pikkus: 54:59 Täpne kuupäev: 10. veeb 2011
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor; Toimetaja: Annika Kuuda
  Kunstiministeeriumi külalised on seekord Moksi juhataja Evelyn Müürsepp ja kunstihoone uus kuraator Eero Kangur.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Märts 2011. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2011. Näita seoseid
  Pikkus: 54:56 Täpne kuupäev: 24. märts 2011
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor; Toimetaja: Annika Kuuda
  Kunstiministeeriumis seekord külas John Grizinich Mooste Kunsti- ja Sotsiaalpraktikate Keskusest, John Fail Tallinnas ja Helsingis tegutsevast projektiruumist Ptarmigan ning Elijah Värttö, kes veab eksperimentaalmuusika sarja Servataguse Muusika ja galeriid EAST. Olles elanud Eestis erineva pikkusega aja, on kõigil kolmel külalisel erinevad kogemused siin projektiruumi/sündmuste organiseerimisega. Vestluse teemadeks ongi omaalgatuslik kultuurielu Eestis (Tallinnas) ning selle korralduslikud ja sisulised väljakutsed. Lisaks jätkab "Tartu möliseb" oma lugemisaastat ning seekord lehitseb saatejuht Indrek Grigor maalikunstnik Peeter Krosmanni abil Eesti Kunstiajaloo 5. köidet.
 • KUNSTIMINISTEERIUM: Mai 2011. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2011. Näita seoseid
  Pikkus: 50:15 Täpne kuupäev: 12. mai 2011
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor; Toimetaja: Annika Kuuda
  Maikuine Kunstiministeerium on suuresti pühendatud kunstikriitikale, mistõttu laieneb Tartu möliseb rubriik Maarin Mürgi ja Indrek Grigori vaheliseks vestluseks, kus arutletakse selle aasta jooksul nii Tallinnas kui Tartus järjepidevalt toimunud avalike kunstikriitika lugemisgruppide üle. Otsitakse vastuseid küsimustele: milline on selliste üsna eksperimentaalsete algatuste tulem, miks ja kuidas need tekkisid ning kuidas sellist kunstikriitika käsitlusi valgustavat formaati võiks edasi kasutada? Lisaks on ministeeriumis külas kuraatorid Airi Triisberg ja Rebeka Põldsam, kes räägivad seksuaalvähemuste problemaatikat käsitlevast rahvusvahelisest näitusest "Sõnastamata lood". Tallinna Kunstihoones kuni 26. juunini avatud ulatuslikku näitusse on kaasatud kümmekond kunstnikku nii Eestist kui välismaalt, kes esitavad oma nägemuse seksuaalsetest identiteetidest.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. September 2011. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2011. Näita seoseid
  Pikkus: 51:32 Täpne kuupäev: 29. sept 2011
  Autor: Maarin Ektermann; Toimetaja: Annika Kuuda
  Kunstiministeeriumis on seekord külas oktoobris toimuva kaamerakunsti festivali Tallinna Fotokuu peakorraldaja Marge Monko. Fotokuu programm koosneb näitustest ja sündmustest, mille läbiv teema on kaamerapõhise kunsti võimalused, piirangud ja suhe ruumiga. Kunstiministeeriumi Tartu rubriigis kajastab Indrek Grigor noorte näitusprojekti "Tartust ära", kus osalevad noored kunstnikud Anna Hints, Eva Labotkin, Marja-Liisa Plats ja Toomas Thetloff ning mis toimub kaasaegse kunsti festivali ART IST KUKU NU UT raames. Samuti kommenteerib viimase aja kultuuripoliitikat seoses muuseumitega Tartu Kunstnike Liidu esimees Markus Toompere.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Oktoober 2011. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2011. Näita seoseid
  Pikkus: 54:51 Täpne kuupäev: 27. okt 2011
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor; Toimetaja: Annika Kuuda
  Oktoobrikuine "Kunstiministeerium" tutvustab Kadrioru kunstimuuseumi rahvusvahelist suurprojekti "Bosch & Breugel. Ühe maali neli jälge", mis toob vaatajani neli erinevat variatsiooni ühe ainestiku teemadel ning esitab hulga põnevaid võimalusi vaatajal vana kunstiga läbi multimeedialahenduste kontakti saada. Stuudios on Kadi Polli. Lisaks uurib ministeerium Maria Hansarilt, kuidas edeneb Kultuurikatel. Millised on olnud vahepealsed arengud, mis toimub ja mis plaanid nüüd edaspidiseks on. Indrek Grigor vestleb rubriigis "Tartu möliseb" Jaan Tootseniga Uue Maailma Seltsist ja selle dokumenteerimisest!
 • KUNSTIMINISTEERIUM. November 2011. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2011. Näita seoseid
  Pikkus: 54:48 Täpne kuupäev: 24. nov 2011
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor; Toimetaja: Annika Kuuda
  Novembrikuine "Kunstiministeerium" tegeleb seekord kahe festivaliga - Anders Härm räägib iga kahe aasta tagant toimuvast rahvusvahelisest kaasaegse performansi- ja teatrifestivalist NU performance, mis sel aastal jättis selja taha teatri ja asus vallutama argielu lavasid ja kutsus kokku teoseid, mis keerlevad külalislahkuse kui mõiste ja praktika ümber. Paula Toomel kõneleb aga 17. novembril alanud kunstifestivalist Neu/Now, mis toob Eesti publikuni seitsmeteistkümne riigi noorte kunstnike visuaalse kunsti, disaini-, filmi-, teatri-, tantsu-, muusika- ja helikunstiprojektid. Indrek Grigor ja "Tartu möliseb" seekord OÜ Visible Solutioni kallal.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Detsember 2011. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2011. Näita seoseid
  Pikkus: 54:11 Täpne kuupäev: 22. dets 2011
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor; Toimetaja: Annika Kuuda
  2011. aasta viimases Kunstiministeeriumis arutletakse teemal Kultuuripealinn Tallinn 2011. Tehakse kokkuvõtteid, püütakse leida vastuseid küsimustele, kas ja kuidas see aasta meid mõjutas? Mis saab edasi? Stuudios on külas Kultuuripealinn Tallinn 2011 interdistsiplinaarsete projektide koordinaator Laur Kaunissaare ja Evelyn Sepp, kelle vastutusalas on Katla ehitus- ja arendustegevuse juhtimine ning sihtasutuse ümberkujundamise tegevusstrateegia koostamine perioodiks pärast kultuuripealinna aasta lõppu. Rubriigis "Tartu möliseb" teeb Indrek Grigor strukturalistliku analüüsi Mare Tralla isikunäitusest "Hull armastus", mis oli avatud 18. detsembrini Tartu Kunstimaja suures saalis.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Jaanuar 2012. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2012. Näita seoseid
  Pikkus: 52:20 Täpne kuupäev: 26. jaan 2012
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor; Toimetaja: Annika Kuuda
  * 26. jaanuari Kunstiministeerium keskendub Tartu identiteedile ja otsib vestlusringis küsimust vastusele kas Tartut saab käsitleda kui sümboli "turuväärtust". Teema üle arutlevad Maarin Mürk, Indrek Grigor ja Berk Vaher. * Rubriik "Tartu möliseb" käsitleb III Tartu Rahvusvahelist Graafikafestivali "Kunstiakadeemiatelikvideerimine", mis avati 21. jaanuaril. Indrek Grigor küsitleb graafikafestivali üht organisaatorit Al Paldrokit.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Veebruar 2012. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2012. Näita seoseid
  Pikkus: 54:02 Täpne kuupäev: 23. veeb 2012
  Autor: Indrek Grigor; Toimetaja: Annika Kuuda; Autor: Gregor Taul; Autor: Triin Tulgiste-Toss
  * Gregor Taul on palunud Kunstiministeeriumi eetrisse Liisa Kaljula, kelle juhtimisel on alanud käesoleva aasta sügisel ennekõike meie kunstikriitika, aga ka kunstivälja tootlikust tõstva kolmanda Artishoki biennaali ettevalmistused. * Triin Tulgiste tegeleb intervjuu vormis eneseanalüüsiga küsitledes Anna-Stina Treumundi naise rolli ja naiseks olemise sõlmküsimuste järele, varjates seda kõike osavasti Lady festi taha. * Tartu möliseb rubriigis püüab Indrek Grigor esitada arhitektuuri ajaloolasele ja konkreetsel juhul ka tõlkijale Ingrid Ruudile kriitilisi küsimusi äsja eestindatud Kenneth Framptoni Moodsa Arhitektuuri kriitilise ajaloo kohta.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Aprill 2012. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2012. Näita seoseid
  Pikkus: 53:09 Täpne kuupäev: 26. aprill 2012
  Autor: Indrek Grigor; Toimetaja: Annika Kuuda
  * Kunstiministeeriumil on seekord külas sõsar ehk Kultuuriministeerium, keda esindab kunstinõunik Maria-Kristiina Soomre. Tartu Kunstnike Liidu esimees Markus Toompere ja Indrek Grigor uurivad temalt Eesti kultuuripoliitika arhiveeritud, kehtivate ja tulevaste alusdokumentide funktsiooni, sisu ja rolli kohta poliitika kujundamisel. * Triin Tulgiste palus stuudiosse Tartu Loomemajanduskeskusest väljakasvanud kunstilaenutuse Kaleidoskoop vedaja Liina Rausi, et rääkida temaga kunstist, turust ja loomemajandusest. * Gregor Taul analüüsib Indrek Sirkli kureeritud näitust "Sisu ja Vorm I. Kaasaegne Eesti graafiline disain 2001-2011", mis on avatud Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2012. Näita seoseid
  Pikkus: 16:16 Täpne kuupäev: 3. sept 2012
  Autor: Indrek Grigor; Toimetaja: Annika Kuuda
  Sissejuhatus - Maarin Mürk. Kunstiministeeriumi kolmanda hooaja esimese saate võtab enda kanda Indrek Grigor. Kuulete "Tartu möliseb" kolumni kommentaari Tõnis Vindi näitusega "Tõnis Vint ja tema esteetiline universum" kaasnenud samanimelisest mahukast ja kunstilooliselt olulisest albumist ning ka näitusest enesest.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Dean Blunti ja Ed Lehani näitus. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2012. Näita seoseid
  Pikkus: 19:48 Täpne kuupäev: 17. sept 2012
  Autor: Maarin Ektermann; Toimetaja: Annika Kuuda
  Aliina Astrova tutvustab 8. septembril Temnikova ja Kasela Galeriis avatud Dean Blunti ja Ed Lehani näitust.
 • KUNSTIMINISTEERIUM: Oktoober 2012. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2012. Näita seoseid
  Pikkus: 26:30 Täpne kuupäev: 8. okt 2012
  Autor: Maarin Ektermann; Toimetaja: Annika Kuuda
  Kunstiministeeriumis on külas Kultuurikatla projektijuht Herkko Labi. Tagasivaade 27. - 30. septembril toimunud sündmusele ja eksperimendile - Vaba Linn, mis koosnes neljast praktilisest, vabavaralisele mõtlemisele ja linnaruumi ühendamisele pühenduvast töötoast. Keskenduti avatud tehnoloogia, avatud disaini, avatud hariduse ja avatud teadmiste valdkonnale.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Kunstiharidusest. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2012. Näita seoseid
  Pikkus: 50:12 Täpne kuupäev: 15. okt 2012
  Toimetaja: Annika Kuuda; Autor: Triin Tulgiste-Toss
  Saate fookuses on kunstihariduse problemaatika, täpsemalt kaasaegse kunsti õpe. Ajal, mil suur osa kaasaegsest kunstist on hüljanud traditsioonilised väljendusvahendid ja teemad, on muutumas senine kunstiõpetus - endise lineaarse kunstiajaloo asemel lähtutakse seostavast õppest ja loovuse arendamisest, mis on aga endaga toonud kaasa hulga küsimusi. Mis seisus kunstiharidus hetkel on ja kuhu võiks või peaks see liikuma, selle üle arutlevad Kunstiministeeriumis saatekülalised Heie Treier Tallinna Ülikoolist ja Reeli Kõiv Tartu Kunstimuuseumi hariduskeskusest.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2012. Näita seoseid
  Pikkus: 21:19 Täpne kuupäev: 22. okt 2012
  Autor: Indrek Grigor; Toimetaja: Annika Kuuda
  Oktoobri algul jõudis lõpuni Tartu Kunstimaja pööningul pool aastat väldanud Jevgeni Zolotko kuueosaline teos "Asjad". Indrek Grigor heidab retrospektiivse pilgu kõigile kuuele peatükile ning üritab semiootiku vaatepunktist mõtestada asjade ja inimeste kommunikatsiooni.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2012. Näita seoseid
  Pikkus: 20:50 Täpne kuupäev: 5. nov 2012
  Autor: Indrek Grigor; Toimetaja: Annika Kuuda
  Kunstiministeeriumi kolumnist Indrek Grigor teeb seekord juttu Jass Kaselaane teosest "Aed", mida huvilistel on võimalik Tartu Kunstimaja Monumentaalgaleriis külastada 18. novembrini. Et kummastavas näitusesaalis üksi liig hirmus ei oleks, on saatesse palutud ka Kaselaane hea kolleeg Eike Eplik, kelle näitus "Tüdruk kes kõike armastas", oli kaasaegse kunsti festivali ART IST KUKU NU UT raames Y-galeriis avatud 28. oktoobrini. Kaht skulptorit ei seo mitte ainult ühine taust, vaid ka nende tööde sarnane, rohkemal või vähemal määral muinasjutuline ja õõvastav teemadering ning teoste formaalne lahendus jutustuse näol. Eike Eplikuga vestleb Indrek Grigor.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2012. Näita seoseid
  Pikkus: 27:25 Täpne kuupäev: 19. nov 2012
  Toimetaja: Annika Kuuda; Autor: Triin Tulgiste-Toss
  Saates tuleb juttu Kaasaegse Kunsti Eesti Keskusest, mille eesmärgiks on 20 tegevusaasta jooksul olnud Eesti kunstielu integreerimine lääne kaasaegse kunsti võrgustikesse ja Eesti kaasaegse kunsti arhiivide loomine. Keskuse säravamad aastad olid 1990. aastate lõpus ja 2000. aastate algul, mil korraldati tihedalt konverentse ja anti välja trükiseid. Milline on keskuse praegune seis, prioriteedid ja milles seisneb selle panus Eesti kunsti tutvustamisel, sellest räägivad keskuse töötajad Maria Arusoo ja Rebeka Põldsam.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2012. Näita seoseid
  Pikkus: 20:58 Täpne kuupäev: 3. dets 2012
  Autor: Indrek Grigor; Toimetaja: Annika Kuuda
  Kunstiministeeriumi ümarlaua taha on seekord koondunud 21. novembril Tartu Kunstimajas avatud näituse "Jaunums! Värske Läti maal" kuraator Peeter Talvistu, maalikunstnik Peeter Krosmann ja saatejuht Indrek Grigor. Peeter Talvistu tutvustab põgusalt näitust ja põhjendab kuratoorseid valikuid. Peeter Krosmann tutvustab omalt poolt Läti kunstiakadeemia traditsioone, heidab kriitilise pilgu näitusele ja seab kahtluse alla Eesti kunstiväljal domineerivad väärtushinnangud.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Kokkuvõte aastast 2012. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2012. Näita seoseid
  Pikkus: 52:19 Täpne kuupäev: 10. dets 2012
  Autor: Maarin Ektermann; Autor: Indrek Grigor; Toimetaja: Annika Kuuda
  Kunstiministeerium teeb kokkuvõtteid 2012 kunstiaastast - mis toimus, miks toimus, kus toimus, kes toimus ja mida sellest kõigest arvata ning uude aastasse kaasa võtta. Ministeeriumis on külas Kadri Karro (Eesti Ekspressi kunstitoimetaja) ja Andreas Trossek (ajakirja kunst.ee peatoimetaja), lisaks saatejuhid Indrek Grigor ja Maarin Mürk.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2013. Näita seoseid
  Pikkus: 21:11 Täpne kuupäev: 4. veeb 2013
  Autor: Indrek Grigor; Toimetaja: Annika Kuuda
  Marta Stratskase ja Margus Tamme ühisnäitus "Never odd or even". Intervjuu Margus Tammega 4. veebruarini on Tallinnas, Hobusepea galeriis avatud Marta Stratskase ja Margus Tamme ühisnäitus "Never odd or even". Indrek Grigor küsitleb kunstnik Margus Tamme, kes avas mõned näituse sisuliste valikute taga seisvad metodoloogilised võtted ja oli valmis ka oma kunstniku positsiooni pikemalt kommenteerima.
 • KUNSTIMINISTEERIUM. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2013. Näita seoseid
  Pikkus: 21:23 Täpne kuupäev: 18. veeb 2013
  Autor: Maarin Ektermann; Toimetaja: Annika Kuuda
  Kunstiministeeriumis tuleb juttu Eesti Kunstiakadeemia galeriist ehk EKA G-st, mis avati möödunud aasta detsembris Kunstiakadeemia praeguses ajutises Estonia pst 7 asuvas hoones. Galerii olemuse, funktsioonide ja asukoha üle arutlevad saatejuht Maarin Mürk ja EKA G galerist ning kunstiteadlane Gregor Taul.