Sulge

Diana Dreving ♀

Ajakirjanik


Bibliograafia

Isiku osalusel tehtud audiovisuaal teosed (2)

 • DELTA. Mare Vindi juubelinäitus "Mineviku linnad" Vabaduse galeriis. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2012. Näita seoseid
  Pikkus: 09:00 Täpne kuupäev: 5. sept 2012
  Autor: Diana Dreving
  6. septembril avab graafik Mare Vint oma juubelinäituse "Mineviku linnad" Vabaduse galeriis. Mare Vint kuulub kunstnikepõlvkonda, kes muutis enam kui neljakümne aasta eest väga oluliselt eesti kunstis käibivaid esteetilisi kriteeriume. Tema looming on lahutamatu 1970. aastail eesti kultuurielu vallanud noorte intellektuaalide uutest väärtushinnangutest. Pärast õpinguid Kunstiinstituudis on tema graafilise loomingu stiil jäänud suurel määral muutumatuks, ühendades endas elitaarseima kunstnikumaine ja samas ka väga laialdase publiku armastuse. Enam kui neljakümne aasta jooksul on Mare Vint jäädvustanud oma teostel inimkonnale sajandeid püüdmatuks jäänud unelma. Tema graafilistel lehtedel ning unikaalsetel lõuendile teostatud pliiatsijoonistustel kangastub maailm, kus inimtegevuse loodu ja loodud maailm eksisteerivad koos ideaalses harmoonias. Klassikaraadio stuudios on Mare Vint.
 • DELTA. Näitus "Leonhard Lapini arhitektuursed joonistused" Plate tornis. Eesti Raadio (ERR arhiiv), 2012. Näita seoseid
  Pikkus: 15:00 Täpne kuupäev: 5. sept 2012
  Autor: Diana Dreving
  Alates 5. septembrist saab Plate tornis külastada kunstnik ja arhitekt Leonhard Lapini näitust "Leonhard Lapini arhitektuursed joonistused". Tema teekond arhitektina on olnud veidi varjatum kui tema ettevõtmised kujutavas või tegevuskunstis. Palju uuritud, räägitud ja eksponeeritud Lapini kohta - kes on viimased 40 aastat olnud Eesti kunsti- ja arhitektuurimaastikul kui institutsioon iseeneses - pole seda ehk siiski õige öelda. Lapini kui ehituskunstniku elulugu algas 1971. aastal Kunstiinstituudi arhitektuuri eriala lõpetamisega, sellest alates on ta aktiivselt projekteerinud ja viimasel kahel kümnendil õpetanud tulevasi arhitekte. Leonhard Lapiniga kõneleb Diana Dreving.